Romuald Woźniak

Romuald Woźniak
"Stary" w Mikołajkach w 1996 r.

Trafił do naszego klubu na początku lat sześćdziesiątych i od razu wyróżnił się swoim niezwykłym humorem i satyrą, często okraszoną mocnymi słowami, także doskonałym rzemiosłem stolarskim ślusarskim i spawalniczym, a później także szkutniczym.

Romuald Woźniak

Jego spontaniczność związana z niebywałą aktywnością życiową, już w młodych latach nie pozwoliła mu pozostać obojętnym na poznańskie wydarzenia, co doprowadziło go do uwiecznienia w historycznym wydawnictwie 1956 r. z numerem 555.

Romuald Woźniak

W klubie uzyskał przydomek "Stary", który z biegiem lat poznała cała żeglarska Polska. Żeglował na wodzie turystycznie w wielu rejsach śródlądowych na Mazurach i zimą wyczynowo na lodzie startując przez wiele lat na bojerach klasy Monotyp-XV oraz "DN" w regatach lokalnych i centralnych, zdobywając sobie wielką popularność.

Romuald Woźniak

W uznaniu za zasługi "Starego" dla rozwoju wielkopolskich bojerów, rozgrywane są od wielu lat regaty bojerowe o nagrodę przechodnią "Memoriał Romualda Woźniaka". W czasie swego wieloletniego członkostwa wyróżnił się rzadko spotykaną pracowitością we wszelkich pracach remontowych na rzecz klubu, a szczególnie jako szkutnik budując jachty i bojery. Swoją pasją do żeglowania zimą i latem zaraził także swego syna Waldemara, który do dziś żegluje na sprzęcie zimowym i letnim zbudowanym przez swego utalentowanego ojca.

Żeglarzem pozostał do końca swego życia, które wydatnie skróciła mu choroba.

Autor biografii: Romuald Rowecki

Zamknij