Waldemar Kłobuchowski

Waldemar Kłobuchowski

Żeglarską przygodę w PKM LPŻ Kiekrz rozpocząłem w 1955 roku. W latach 1955-56 uczestniczyłem w szkoleniach żeglarskich, w ramach których odbyłem rejs stażowy po rzekach: Warta i Noteć, na szalupie DZ pod wodzą Kazimierza Kostrzewskiego. Już w roku 1957 uzyskałem stopień-patent sternika jachtowego, w 1965 stopień sternika lodowego, rok później patent sternika morskiego oraz zostałem odznaczony srebrną odznaką "Zasłużony działacz LOK".

W tym czasie uzyskałem także stopień ratownika wodnego WOPR. Aktywnie uprawiałem żeglarstwo śródlądowe i morskie, np. na jachcie, "Wielkopolska", "General Zaruski", także żeglowałem na wodach Florydy.

Udzielałem się także w sekcji płetwonurków, uczestnicząc w pierwszych krokach organizacji tejże sekcji. Dwukrotnie byłem prezesem sekcji: w latach 1964-66 oraz w roku 1972. W ramach działalności sekcji, oprócz nurkowań turystycznych, startowaliśmy także w zawodach oraz szkoliliśmy płetwonurków dla wojska, milicji i ratowników WOPR. W 1975 roku byliśmy na wyprawie nurkowej w Jugosławii na Adriatyku. Wykonywaliśmy również prace podwodne.

Zamknij