Smutna wiadomość Janusz Januszewski

Ogłoszenia sekcji bojerowej

Moderator: Romuald

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Romuald
Posty: 744
Rejestracja: pn maja 01, 2006 9:52 pm

Smutna wiadomość Janusz Januszewski

Post autor: Romuald »

Odszedł na wieczną wachtę
Zarząd Ludowego Klubu Sportowego Charzykowy oraz charzykowska społeczność żeglarska z wielkim smutkiem przyjęła informację o śmierci nestora żeglarstwa charzykowskiego, wieloletniego członka naszego klubu Janusza Januszewskiego, który odszedł minionej nocy (16.05) w wieku 84 lat.
Janusz Januszewski przez całe swoje żeglarskie życie - zawodnika, trenera i instruktora związany był z Ludowym Klubem Sportowym Charzykowy.
Pochodził ze sportowej rodziny, brat Henryk reprezentował LKS Charzykowy, a brat Edmund przez wiele lat był czołowym zawodnikiem i szkoleniowcem Bazy Mrągowo.
Wspaniały zawodnik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, członek kadry narodowej w klasie DN, reprezentant Polski na mistrzostwa świata i Europy w klasie DN. Szkoleniowiec kilku pokoleń zawodników LKS Charzykowy. Trener mistrzów Polski, medalistów Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pod okiem pana Janusza na optimistach i cadetach w Charzykowach szkoliły się setki żeglarzy i bojerowców w klasie DN LKS-u Charzykowy.
Janusz Januszewski przez kilkadziesiąt lat był cenionym i bardzo doświadczonym sędzią żeglarstwa i żeglarstwa lodowego; przez kilka kadencji członek Zarządu LKS Charzykowy, pracował również w Zarządzie Floty Polskiej DN.
Człowiek o wielkim sercu - wielokrotnie udowodnił swoją miłość do żeglarstwa i żeglarzy, wspierając zawodników klubu na różnych etapach ich życia - nie tylko sportowego. Nigdy nie odmawiał pomocy, zawsze miał czas dla zawodników i wszystkich żeglarzy, którzy zwracali się do niego o wsparcie. Do końca aktywny członek klubu, sędziujący regaty, prowadzący szkolenie na optimistach, wyjeżdżający na regaty, zaangażowany w życie i działalność klubu. W klubie był codziennie, bez względu na pogodę czy porę roku, jeszcze w kwietniu pomagał nam przy Regatach Otwarcia Sezonu.
Janusz Januszewski był cenionym i lubianym przez dzieci trenerem, potrafiącym przekazać swoje wielkie doświadczenie i wiedzę. Był najstarszym czynnym zawodnikiem Floty Polskiej DN.
W ubiegłym roku podczas uroczystości obchodów 100. Rocznicy żeglarstwa w Polsce odznaczony najwyższym odznaczeniem Polskiego Związku Żeglarskiego – Medalem Za Szczególne Zasługi Dla Żeglarstwa Polskiego.
Dla naszego klubu i charzykowskich żeglarzy zakończyła się pewna era, pan Janusz dołączył do ukochanej małżonki Teresy i swoich braci, razem żeglują po niebiańskim oceanie.
Zarząd LKS Charzykowy, wyraża najserdeczniejsze wyrazy współczucia synowi Sławomirowi oraz bliskim śp. Janusza Januszewskiego.
Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Charzykowach, 20 maja /sobota/ o godzinie 11.00. Po Mszy św. odprowadzenie zmarłego na cmentarz parafialny w Charzykowach.
Odznaczony:
Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego -1972 r.
Złota Odznaka Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej - 1981 r.
Złota Odznaka Zasłużony Dla BOŻŻ - 1996 r.
Medal 50 - lecia LZS-u -1997 r.
Medal 50 - lecia Floty Polskiej DN - 2017 r.
Honorowa Odznaka Zasłużony Dla Żeglarstwa Pomorskiego - 2022 r.
Sukcesy sportowe:
1957- Mistrzostwa Polski Juniorów
II miejsce - kl. Omega
1970-Mistrzostwa Polski
I miejsce - kl. DN
1971- Mistrzostwa Polski
III miejsce - kl. DN
1972- Mistrzostwa Polski
II miejsce - kl. DN
1974- Mistrzostwa Świata
XII miejsce- kl. DN
1977- Mistrzostwa Europy
VII miejsce- kl. DN

Attila IstvĂĄn Pataki
Our condolences from Hungary

Janusz,- żegnaj mój serdeczny kolego.
Romuald
ODPOWIEDZ