Komunikat lodowy Nr. 016 z dnia 08.luty 2026

Ogłoszenia sekcji bojerowej

Moderator: Romuald

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Romuald
Posty: 781
Rejestracja: pn maja 01, 2006 9:52 pm

Komunikat lodowy Nr. 016 z dnia 08.luty 2026

Post autor: Romuald »

Komunikat lodowy Nr. 016 z dnia 08.luty 2026 godź.14
Pomiar grubości lodu, wykonany przez naszego najmłodszego skauta lodowego Szymona R. wykazał 23 cm. !!!
powierzchnia pokrywy lodowej pokryta zmarzliną śniegową leżącą na kilku centymetrowej warstwie śniegu, co sprawia że tor do żeglowania jest bardzo ciężki, dobry do nauki dla początkujących, jeszcze gorzej na ciemnych plamach gdzie jest podwójna warstwa lodu, załamująca się pod naciskiem płozy bojera.
.
Dziury oczka wodne w lodzie się rozrastają,- są coraz większe i przesuwają się w kierunku zachodnim.
A więc zagrożenie dla zdrowia i życia,- jest nadal aktualne !
Pozdrawiam
Romuald
ODPOWIEDZ