PatrykŻeberski Mistrzem

Forum modelarskie
Awatar użytkownika
Romuald
Posty: 744
Rejestracja: pn maja 01, 2006 9:52 pm

PatrykŻeberski Mistrzem

Post autor: Romuald »

PATRYK ŻEBERSKI VICE-MISTRZEM ŚWIATA W RADIO JACHTINGU
Olbrzymi sukces, Vice-mistrzostwo Świata w radio-jachtingu przy bardzo silnej konkurencji międzynarodowej, a w szczególności licznej ekipy chińskiej, zdobyte przez juniora Patryka Żeberskiego, wychowanka naszej sekcji modelarskiej, nie jest przypadkiem. Patryk jest już trzecim pokoleniem w rodzinie Żeberskich, które aktywnie zajmuje się modelarstwem jachtowym, startując wraz z starszymi kolegami: Romualdem Albrechtem, Pawłem Albrechtem, Waldemarem Hamrolem, Dariuszem Żeberskim i innymi, z dużym powodzeniem w regatach krajowych i zagranicznych.
Dzisiejsze sukcesy sportowe naszych modelarzy jachtowych, obecnie radio-jachtingu, nie są przypadkowe. Już dużo wcześniej sukcesy naszych członków były zauważane - patrz miesięcznik "Morze", w 1954 r. Wymieniony tam Romuald Albrecht, wówczas junior, wychowanek wspaniałego trenera śp. Czesława Dworka, dziś, po 60 latach zaawansowany wiekowo senior Romuald, w dalszym ciągu aktywnie pracuje, wychowując następne pokolenia, które corocznie odnoszą znaczące sukcesy sportowe i organizacyjne.
Przekonany jestem, że tak wielki sukces nie tylko sportowy, zostanie dostrzeżony przez władze klubowe, które odpowiednio to docenią, przez silniejsze wsparcie działalności naszych zasłużonych modelarzy.
Należy życzyć dalszych sukcesów sportowych oraz wytrwałości w pracy szkutniczej. żaglomistrzowskiej i organizacyjnej.
Romuald, prywatny kibic radio-jachtingu :lol:
ODPOWIEDZ