Komunikat lodowy Nr. 015 z dnia 07.luty 2026 godź.14

Ogłoszenia sekcji bojerowej

Moderator: Romuald

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Romuald
Posty: 781
Rejestracja: pn maja 01, 2006 9:52 pm

Komunikat lodowy Nr. 015 z dnia 07.luty 2026 godź.14

Post autor: Romuald »

Komunikat lodowy Nr. 015 z dnia 07.luty 2026 godź.14
Pomiar grubości lodu, wykonany przez naszego najmłodszego skauta lodowego Szymona R. wykazał 23 cm. !!!
powierzchnia pokrywy lodowej pokryta zmarzliną śniegową leżącą kilku centymetrowej warstwie śniegu, co sprawia że tor do żeglowania jest bardzo ciężki, dobry do nauki dla początkujących.
Dziury oczka wodne w lodzie się rozrastają,- są coraz większe i przesuwają się w kierunku zachodnim.
A więc zagrożenie dla zdrowia i życia,- jest nadal aktualne !
Pozdrawiam
Romuald
ODPOWIEDZ