naglowek
pkmlok@pkmlok.pl

Sekcja bojerowa

Moderator: Romuald Rowecki, tel. +48 604 514 393, e-mail: R.Rowecki@pkmlok.pl

Ogłoszenia

2020.10.18. Odwołana kursokonferencja Floty Polskiej DN

Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju oraz wprowadzenia nowych obostrzeń zdecydowałem się przełożyć termin kursokonferencji na 21-22 listopada 2020.

Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie rozważam przeprowadzenie spotkania wyłącznie w formie wideokonferencji.

Życzę wszystkim zdrowia.

Rafał Sielicki

Romuald

Romuald

2020.10.14. Kursokonferencja Floty Polskiej DN w pobliskich Charzykowach

Kursokonferencja 2020 szczegóły!!!

Planujemy transmisję on-line naszej kursokonferencji, tak więc osoby obawiające się zakażenia będą mogły uczestniczyć zdalnie.

Jednocześnie osoby, które zdecydują się na przyjazd będą zobowiązanie do wypełnienia oświadczenia, które można pobrać.

W imieniu zarządu Stowarzyszenia Flota Polska DN zapraszam do udziału w Kursokonferencji, która odbędzie się w dniach 24-25 października 2020 w Charzykowach w hotelu Na Skarpie, ul. Bytowska 2.

Na hasło "bojery" cena specjalna za pokój 2 osobowy - 229pln (śniadanie oraz parking wliczone w cenę).
Rezerwacji należy dokonać najpóźniej do 7 października, po tym terminie nie będzie gwarancji dostępności pokoi oraz ceny.

W celu lepszego zorganizowania i przygotowania Kursokonferencji proszę o potwierdzenie swojego uczestnictwa TUTAJ

Sobota 24.10.2020
10.00 Zebranie Zarządu Stowarzyszenia Flota Polska DN
12.00 Oficjalne otwarcie Kursokonferencji
12.15 Wręczenie nagród za ranking 2020
13.00 Przedstawienie sytuacji finansowej Stowarzyszenia- Jurek Sukow
13.15 Wykład na temat współpracy żagiel-maszt: dobór, trymowanie, ustawianie- prowadzący Karol Jabłoński
14.15 Wykład na temat doboru, pomiaru płóz - prowadzący Tomek Zakrzewski
15.15 Przerwa kawowa
15.30 Wykład na temat przygotowania fizycznego i motorycznego - prowadzący dr Jarosław Protasewicz
16.30 - 18.00 Panel dyskusyjny:
18.30 1) jak uprawianie żeglarstwa lodowego wpływa na poprawę wyników olimpijczyków
2) jakie działania mogą przyczynić się do wzrostu liczby startujących
17.00 Zebranie Kolegium Sędziów Żeglarstwa Lodowego
Niedziela 25.10.2020
10.00 Przedstawienie zasad organizacji regat w sezonie 2020/21
10.30 Przedstawienie i zatwierdzenie kalendarza imprez na sezon 2020/21
11.00 Zakończenie Kursokonferencji

Pozdrawiam i do zobaczenia

Rafał Sielicki
P-254

Romuald

2020.10.13. organizacja regat bojerowych w roku 2021 przez nasz klub

Po przeprowadzeniu szerokich konsultacji wśród aktywnych zawodników i działaczy żeglarstwa lodowego w Wielkopolsce, , kol Andrzej Groński, kierownik sekcji bojerowej PKM. LOK. podjął decyzje, o rezygnacji organizacji tychże regat przez nasz klub przyszłym sezonie.

Romuald

Romuald

Wszystkie ogłoszenia bojerowe

Artykuły

2020.01.09. Sprawozdanie z przebiegu obrad zebrania sprawozdawczo-wyborczego Flotylli Zachodniej DN

Zebranie odbyło się 30 listopada 2019 r. w świetlicy PKM LOK Poznań, na terenie klubowej przystani w Kiekrzu, i realizowane było zgodnie z przyjętym programem obrad.

Zebranych w drugim terminie o godz. 13.15 przywitał komandor Flotylli Romuald Rowecki i wybrano jednogłośnie kol. Jarosława Klimczyka, członka PKM LOK Poznań, na prowadzącego zebranie. Stwierdzono obecność 12 osób członków Flotylli Zachodniej.

Podsumowanie i ocenę wyników z okresu 2017-2019 r. dokonał Romuald Rowecki, co zostało przyjęte bez uwag i oklaskami. Absolutorium ustępującemu komandorowi udzielono jednogłośnie.

Na Komandora zgłoszono:

  1. Romualda Roweckiego
  2. Marka Berkau

W głosowaniu Romuald Rowecki uzyskał 10 głosów przy 2 wstrzymujących się, na vi-ce komandora wybrano kol. Marek Berkau.

W uznaniu za wyniki sportowe oraz nadzwyczajny wkład pracy wręczono puchary i nagrody.

Za wyniki sportowe:

  1. miejsce: Roger Rowecki DN P-251 Puchar, PKM LOK Poznan 27 miejsce w rankingu DN senior 2019,
  2. miejsce: Paweł Albrecht DN P-62 Puchar, PKM LOK Poznań 39 miejsce w rankingu DN senior 2019,
  3. miejsce: Sebastian Zarzeczański- Różański DN P-353 Puchar, LKS Kiekrz 62 miejsce w rankingu DN senior 2019.

Za olbrzymi wkład pracy na rzecz żeglarstwa lodowego w środowisku wielkopolskim nagrodę Puchar oraz upominki otrzymał kol. Andrzej Groński DN P-28 PKM LOK Poznań.

Piękną nagrodę w postaci "gwizdek bosmański" z okolicznościową grawerką otrzymał świeżo upieczony kapitan żeglugi jachtowej kol. Marek Berkau DN P-172 PKM LOK Poznań!

Zaplanowano uruchomić niezwłocznie naszego quada. Zadanie wykonają: kol. A Groński i A. Brych.

Komandor PKM LOK Ewa Krzywiak szeroko omówiła załatwianie formalności związanych z otrzymaniem nowych licencji sportowych PZŻ oraz sprawy ubezpieczenia zawodników i treningów.

W razie braku bezpiecznych warunków lodowych na jeziorze Kierskim, zaplanowano wyjazdy na jeziora treningi i ew. regaty ICE-Opti oraz DN do Rogoźna lub Bytynia.

Zaplanowano organizację szkolenia bojerowego jesienią, a także zimą na lodzie dla 2 grup ICE-Opti z wielkopolskiego środowiska, które przeprowadzi trener Józef Mikulski:

  1. grupa zaawansowana dla już startujących na wodzie optymistów
  2. grupa początkujących optymistów, członków klubowej szkółki żeglarskiej.

W kalendarzu imprez na rok 2020 mamy zaplanowane zorganizowanie dwóch imprez:

  1. Regaty "Mistrzostwa Flotylli Zachodniej" 18-19.01.2020 r.
  2. Regaty "Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego". 25-26.01.2020 r.

Na tym zebranie zakończono.

Zebranie Zebranie Zebranie Zebranie Zebranie Zebranie Zebranie Zebranie Zebranie Zebranie

Romuald Rowecki

2020.01.02. Ocalała z Holokaustu spotyka byłego żołnierza: "Dałeś mi życie"

Kliknij na zdjęcie lub tutaj aby przeczytać artykuł.

2019.05.21. "Runner Tracks" o obchodach 50-lecia bojerów DN w Polsce

Kliknij na zdjęcie lub tutaj aby przeczytać artykuł.

2019.04.20. Michał Burczyński: "Wygranie mistrzostw świata na pożyczonym bojerze"

Źródło: ullmansails.com, tłumaczenie: Romuald Rowecki

Tegoroczne DN Iceboat World Championships - Bojerowe Mistrzostwa Świata DN pozostaną w mojej pamięci na bardzo długi czas. Wygrałem regaty za pomocą pożyczonego sprzętu. To niewiarygodne! Jedyną częścią sprzętu, który był mój, to zestaw trzech żagli firmy Ullmana.

Był to mój dziesiąty start w Gold Cup w USA. Wszystko miało iść zgodnie z planem. Ale potem nastąpiła seria niefortunnych zdarzeń, które poważnie wpłynęły na moje plany rozpoczęcia udziału w regatach. Cała ta sprawa wydawała się nieprawdopodobna.

My (polski zespół) mieliśmy kilka dni na rozpoczęcie wysyłania naszego sprzętu –bojerów do USA, z odpowiednim wyprzedzeniem, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych problemów. Nasz sprzęt został zatrzymany na lotnisku w Paryżu. Nasze apele do firmy spedycyjnej nie odniosły żadnego skutku. A kiedy wszystko wyglądało już pozytywnie, nasz pech nadal trwał, ponieważ samolot, który miał przywieść nasz sprzęt na trzy dni przed rozpoczęciem mistrzostw, nie zdążył wystartować z powodu awarii.

Byliśmy bardzo zdenerwowani. Dalsze połączenia z firmą spedycyjną nie przyniosły żadnych rezultatów, poddałem się i po prostu zaakceptowałem, że mój bojer nie dotrze na czas. Pozostało mi tylko potraktować mój pobyt jako okazję do oglądania innych bojerowców i wycieczki turystycznej. Próbowałem pożyczyć łódź bojer, żeby pojawić się na linii startu i wystartować.

Skontaktowałem się z Danielem Hearnem z Madison, który miał kilka zestawów sprzętu, jeden z nich z najwyższej półki, i zaproponował mi właśnie ten. To był niesamowity i niesamowicie wzruszający gest. Trudno mi w tym momencie opisać moje emocje, ale wystarczy powiedzieć, że miałem łzy w oczach. Nie byłem pewien, czy uda mi się zaakceptować tak hojną ofertę. Robiąc to, Daniel Hearn skutecznie wycofał się z wyścigu o tytuł, aby pozwolić mi na ten start w elitarnych szeregach. Dziękuję bardzo, Danielu! Los uśmiechnął się do mnie, a ja wciąż miałem szansę na walkę w Mistrzostwach Świata DN 2019.

Dodatkowo okazało się, że Daniel i ja używamy sprzętu o podobnych parametrach (płozownica i maszt Peter Hamrak), co jest bardzo ważne w tak technicznej dyscyplinie żeglarskiej. Sprzęt był prawie idealnie dopasowany do moich potrzeb. Jedynym sprzętem, który był mój, był zestaw 3 szt. zupełnie nowych żagli Ulmanna, dostarczonych mi przez Rona Sherry tuż przed wyścigiem. Dziękuję Mike Boston z Ullman Sails Detroit za wyprodukowanie ich dla mnie. Na szczęście są wypróbowanym i sprawdzonym elementem wyposażenia, który znam od wielu lat.

Po tych emocjonujących stresujących dniach przed regatami, pojawiłem się na linii startu pełnej determinacji i radości, którą udało mi się osiągnąć, z pomocą moich wspaniałych przyjaciół. Moim celem było umieszczenie w pierwszej dziesiątce. Wiedziałem, że wygranie klasy tak technicznej jak DN na wypożyczonej łodzi było prawie niemożliwe.

Kiedy rozpoczął się pierwszy wyścig i trafiłem na pierwszy znak na trzeciej pozycji, wiedziałem, że mam dobrą prędkość. Wygrałem ten wyścig i następny, i następny. To było jak sen. Wygrałem całe regaty z wielką przewagą punktową, wygrywając 4 z 6 wyścigów. To jest mój trzeci tytuł na świecie i najbardziej pamiętny. Minęło również 40 lat, odkąd mój tata wygrał DN Gold Cup w USA w 1979 roku. Może to tak miało być!

Dodatkowo okazało się, że Daniel i ja używamy sprzętu o podobnych parametrach (płozownica i maszt Peter Hamrak), co jest bardzo ważne w tak technicznej dyscyplinie żeglarskiej. Sprzęt był prawie idealnie dopasowany do moich potrzeb. Jedynym sprzętem, który był mój, był zestaw 3 szt. zupełnie nowych żagli Ulmanna, dostarczonych mi przez Rona Sherry tuż przed wyścigiem. Dziękuję Mike Boston z Ullman Sails Detroit za wyprodukowanie ich dla mnie. Na szczęście są wypróbowanym i sprawdzonym elementem wyposażenia, który znam od wielu lat.

Po tych emocjonujących stresujących dniach przed regatami, pojawiłem się na linii startu pełnej determinacji i radości, którą udało mi się osiągnąć, z pomocą moich wspaniałych przyjaciół. Moim celem było umieszczenie w pierwszej dziesiątce. Wiedziałem, że wygranie klasy tak technicznej jak DN na wypożyczonej łodzi było prawie niemożliwe.

Kiedy rozpoczął się pierwszy wyścig i trafiłem na pierwszy znak na trzeciej pozycji, wiedziałem, że mam dobrą prędkość. Wygrałem ten wyścig i następny, i następny. To było jak sen. Wygrałem całe regaty z wielką przewagą punktową, wygrywając 4 z 6 wyścigów. To jest mój trzeci tytuł na świecie i najbardziej pamiętny. Minęło również 40 lat, odkąd mój tata wygrał DN Gold Cup w USA w 1979 roku. Może to tak miało być!

Copyright © 2005 Poznański Klub Morski Ligi Obrony Kraju

Projekt, wykonanie, administracja: BB