naglowek
pkmlok@pkmlok.pl

Wiadomości archiwalne 2020

2021.08.08. Zawiadomienie o regatach "Mistrzostwa Masters w klasie Słonka", 14-15 sierpnia 2021 r.

Zawiadomienie

Aby odczytać pełen tekst zawiadomienia kliknij na obrazek lub tutaj.

2021.06.02. Zawiadomienie o regatach "Regaty Dni Morza. Puchar PSKO w klasie OPTIMIST Gr. A i Gr. B", 19-20 czerwca 2021 r.

Regaty

Kliknij na zdjęcie aby zobaczyć wersję w formacie PDF.

2020.12.20. Życzenia

Życzenia

2020.11.09. Jesień nad Jeziorem Kierskim

Jesień

Więcej w galerii (kliknij na zdjęcie). Zdjęcia autorstwa Krzysztofa Brycha.

2020.10.10. Darek Żeberski odszedł na wieczną wachtę...

Wspomnienie

Klepsydra

2020.10.06. Morsy w PKM LOK

Regaty

Temperatura wody: +16 st.

2020.09.22. Fotoreportaż z regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Kierskiego

Regaty

W klubowym serwisie pojawił now fotoreportaż autorstwa Krzysztofa Brycha z Regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Kierskiego.

2020.09.09. Nowe fotoreportaże

Regaty

W klubowym serwisie pojawiły się dwa nowe fotoreportaże autorstwa Krzysztofa Brycha:

2020.09.10. Zawiadomienie o regatach

2020.09.04. Egzamin PZŻ

2020.08.10. Srebrny Żagiel OPP 2020 - kilka zdjęć

Kliknij na zdjęcie by przejść do fotorelacji.

2020.07.28. Ogłoszenie o kursie na żeglarza jachtowego

2020.06.23. Regaty "Dni Morza", Puchar PSKO w klasie Optymist Gr. A i B, 20-21 czerwca 2020 r.

Wyniki: tutaj (pdf).

Kilka zdjęć z imprezy (autorzy: Marek Błoch i Ewa Krzywiak):

Dni Morza Dni Morza Dni Morza Dni Morza Dni Morza Dni Morza

2020.06.15. Ogłoszenie o kursie na żeglarza jachtowego

2020.06.09. Grupa regatowa - Poznański Klub Morski LOK się rozwija!

Pomimo pandemii i wielu ograniczeń, które utrudniły nam i wszystkim sportowcom, początek działalności w sezonie 2020, dużo się u nas ostatnio wydarzyło.

W zimie ciężko wszyscy pracowaliśmy: zawodnicy nad formą i kondycją, trenerzy nad planami i kalendarzami a zarząd nad spięciem wszystkich planów i nadziei razem w budżecie.

Teraz możemy się pochwalić, że się udało!

Grupa regatowa liczy obecnie 19 zawodników w klasach Optimist, Laser 4.7, Laser Radial i Europa. Ponadto nasza szkółka żeglarska ciągle przybiera na sile (i liczebności). Regularnie w zajęciach bierze udział ok 25 najmłodszych adeptów żeglarstwa ( w wieku od 6 do 10 lat).

Nad wszystkim czuwa zespół szkoleniowy w składzie: Trener Paweł Kurzawa (szkółka), Trener Paweł Pawlak (optimist gr A i gr B) oraz Trener Ewa Pawlak (Laser i Europa).

Dzięki współfinansowaniu z Samorządu Województwa Wielkopolskiego zakupiliśmy kolejną motorówkę typu RIB z silnikiem oraz silnik do mniejszej, posiadanej już motorówki. Ponadto, z tych samych otrzymanych środków finansowych, powiększyliśmy flotę naszego lasera o kolejny kompletny jacht oraz nowe omasztowanie i ożaglowanie do wszystkich łódek klasy laser.

Ferie Ferie

Teraz ciężko trenujemy i szykujemy się do pierwszych regat wyjazdowych należących do systemu kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski. Trzymajcie za nas mocno kciuki!!!

Ferie Ferie Ferie Ferie

Cały system szkoleniowy realizowany jest przy wsparciu z Urzędu Miasta Poznania.

A w najbliższym czasie (już 20-21 czerwiec 2010), będziemy organizatorami regat "Dni Morza" - Puchar Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist w klasie optimist gr A i gr B, stanowiące eliminacje do Mistrzostw Polski PSKO gr B. Wyniki regat będą liczone ze współczynnikiem 1,0 do rankingu. Wszystkich młodych żeglarzy serdecznie zapraszamy!

Nasi Sponsorzy stanęli na wysokości zadania, więc możecie się spodziewać atrakcyjnych nagród dla zwycięzców i upominków.

Uchylimy już teraz rąbka tajemnicy ??. Zwycięzca regat, zgodnie z naszą tradycją otrzyma żagiel regatowy do optimista!

Dziękujemy fundatorowi nagrody - firmie Solar Spot oraz pozostałym sponsorom: firmie Yes, Dashki Cool Caps, Vector Sail. Regaty wspiera również Urząd Miasta Poznania.

Logo Logo

Co robimy we wakacje?

Wakacje spędzamy oczywiście na wodzie!!! Regatowcy na treningach, zgrupowaniach i regatach a szkółka na wakacyjnych kursach żeglarskich. Jeśli chcesz do nas dołączyć ale martwisz się, że nigdy nie pływałeś na łódce - nie przejmuj się! U nas się nauczysz ?? Będziemy żeglować, kąpać się i bawić bezpiecznie nad woda przez całe lato. Możesz mieć lat 6 lub 15 - kursy są dopasowane do różnego wieku uczestników (więcej informacji u trenera Pawła Kurzawy, tel. 508 954 060).

Ferie Ferie Ferie

c.d.n.

Do zobaczenia na wodzie ??

Krótka impresja filmowa o naszej grupie (Youtube).

Grupa Regatowa PKM LOK

2020.06.06. Zawiadomienie o regatach "Regaty Dni Morza", 20-21 czerwca 2020 r.

Kliknij na obraz aby wyświetlić pełen tekst zawiadomienia.

2020.04.09. Życzenia

1% podatku

2020.02.12. Ferie zimowe 2020

I tak minął nam drugi tydzień ferii w Poznaniu. Dziś odbyliśmy trening kondycyjny na świeżym powietrzu i porozmawialismy o emocjach, ich znaczeniu i sposobach relaksacji naszego ciała. Wczoraj nasi laserowcy i Ola, która nie ustepowała im kroku, ćwiczyli na sali.

Ferie Ferie Ferie Ferie

Cały tydzień poświęciliśmy integracji, bo poza tym byliśmy na kręglach, jump arenie i w kinie. Były to doskonałe okazje aby nowi członkowie naszego Klubu odkryli w tych, już obecnych, kumpli, i kto wie, może przyjaciół na całe życie. Bowiem jak wszyscy wiemy, żeglarstwo to sport zespołowy, a dobry team to klucz do sukcesu.

Co możemy więcej powiedzieć? W przyszłość patrzymy pozytywnie i już nie możemy doczekać się zejścia na wodę!

Manta Ferie Manta Ferie Ferie Manta Ferie

Trener Ewa

2020.01.12."Wiatr w żagle!", czyli Poznański Klub Morski LOK grał z WOŚP!

12 stycznia 2020 roku obył się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W momencie, w którym poznaliśmy hasło tegorocznej akcji, czyli "Wiatr w żagle!", uznaliśmy że niemożliwym jest, abyśmy nie wzięli w nim udziału. Po raz pierwszy, wszyscy razem, zjednoczeni pod klubowym szyldem PKM LOK Poznań, wykorzystaliśmy nasze możliwości i umiejętności, i pomagaliśmy zbierać fundusze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Takim oto sposobem, na scenie w Hali Sportowej OSiR w Tarnowie Podgórnym, w sztabie WOŚP Tarnowo Podgórne, stanęła łódź klasy Optimist, z wielkim sercem WOŚP na żaglu.

Drugi optimist zagościł pod sceną, a na jego żaglu widniały podpisy i rysunki dzieci, które wzięły udział w naszych Wakacyjnych Kursach Żeglarskich w roku ubiegłym. Kolorowa łódka przyciągnęła liczne rodziny z dziećmi. Nasi zawodnicy oraz trenerzy pomagali najmłodszym ubrać kamizelkę asekuracyjną i usiąść na łódce. Tłumaczyli także podstawy działania sprzętu i bezpieczeństwa, tak aby dzieci mogły poczuć się jak na pierwszym treningu żeglarskim.

Wszystko to po to, aby zachęcić osoby obecne na Hali do zasilenia konta WOŚP. Licytacje dwóch voucherów na udział w letnich Wakacyjnych Kursach Żeglarskich dla dzieci dodały niemal 1000 złotych do konta Orkiestry. Ponadto, nasi zawodnicy zbierali pieniądze do oficjalnej puszki WOŚP.

Dla wszystkich był to bardzo długi dzień. Nasz udział w tym przedsięwzięciu był możliwy dzięki uprzejmości wielu osób i organizacji. Dziękujemy w szczególności: Gminie Tarnowo Podgórne za gorące przyjęcie nas, Zarządowi, członkom i zawodnikom PKM LOK za pomoc w organizacji naszego stanowiska, drukarni etykiet EKOROL za naklejkę z sercem WOŚP na żaglu, Mirosławowi i Grażynie Błoch za naklejki na burty. Dziękujemy Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu i Wielkopolskiemu Okręgowemu Związkowi Żeglarskiemu za wsparcie, dzięki któremu czuliśmy się pewnie, i już teraz wiemy, że na finałach WOŚP i innych wydarzeniach społecznych będziemy pojawiać się regularnie. Dziękujemy!

Zdjęcia z imprezy znajdują się tutaj.

Ewa Pawlak

2020.01.10. Gramy z WOŚP!

Już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia 2020 r., Poznański Klub Morski LOK zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy: można będzie porozmawiać z zawodnikami i trenerami, wsiąść do łodzi klasy Optimist, dowiedzieć się jak rozpocząć przygodę z żeglarstwem, przymierzyć kamizelkę asekuracyjną, ale co najważniejsze: wszyscy obecni będą mogli zasilić konto WOŚP wrzucając pieniądze do oficjalnych puszek naszych wolontariuszy lub wziąć udział w licytacji vouchera na jeden z Wakacyjnych Kursów Żeglarskich dla dzieci organizowanych przez PKM LOK!

Będziemy w Hali Sportowej OSiR w Tarnowie Podgórnym w godzinach 14.30-20.00.

Do zobaczenia!

Polski Związek Żeglarski
Gmina Tarnowo Podgórne
Sztab WOŚP Tarnowo Podgórne
Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski
Poznański Klub Morski LOK

2020.01.08. Zimowe zajęcia ogólnorozwojowe

Dla naszych zawodników sezon żeglarski trwa cały rok. Zajęcia ogólnorozwojowe rozpoczęliśmy już jesienią, na naszej przystani. Zimą, kiedy pogoda nie pozwala na zejście na wodę, zawodnicy licznie stawiają się co weekend i ciężko trenują na sali gimnastycznej.

Wzmacniają mięśnie, rozciągają się, pracują nad kondycją, integrują się, czyli krótko mówiąc, szykują formę do zejścia na wodę na wiosnę.

Na zajęciach spotykają się wszystkie grupy, laserowcy, optimiściarze i szkółka. Młodsi podpatrują starszych, starsi pomagają młodszym, co doskonale wpisuje się w ducha naszego zespołu. Poprzez wspólną pracę i zabawę, dzieci i młodzież trenują nie tylko własny organizm, ale także uczą się tolerancji, współpracy i szacunku do innych ludzi. Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za efekty ich ciężkiej pracy!

Ewa Pawlak

2020.01.02. Artykuł "Ocalała z Holokaustu spotyka byłego żołnierza: Dałeś mi życie" w sekcji bojerowej

Copyright © 2005 Poznański Klub Morski Ligi Obrony Kraju

Projekt, wykonanie, administracja: BB